Oili Jalonen Sänkicross 2015
OJ-Sänkicross on kaikille motocrossin ja enduron harrastajille tasosta riippumatta hieno kuntoilutapahtuma sillä ajo tapahtuu sänkipellolla joten rata on kaikille yhtä helppo. Lapset ajavat 1,5 tuntia ja aikuiset 2 tuntia.
Ajot ajetaan erillisinä ryhminä lapset ja aikuiset erissä ryhmissä jolloin kaikkien on turvallista ja mukavaa harrastaa.
Tapahtumassa ei tarvitse olla TSMU:n jäsen vaan jokainen harrastaja on tietenkin tervetullut ajamaan!
OJ-SÄNKICROSS JATKUU VIELÄ!!!
Sunnuntaina 18.10 ajavat em. lapset kello 12.00-13.30 ja aikuiset sekä nopeat juniorit 85cc-999cc kello 14.00-16.00
OJ-Sänkicross ajetaan sunnuntaina osoitteessa Kollarintie, 21570 Sauvo.
Opasteet kyseiselle pellolle on Sauvon keskustasta perille.
Sunnuntaina todennäköisesti käytössä on taas AMB-transbonderit joten aikuisten ilmoittautumiseen on syytä tulla ajoissa eli 12.00-13.30 välisenä aikana.
Osallistumismaksu on 15e
Muistakaa houkutella kaikki kaverinnekin mukaan ja muistutuksena että paikalla on puffet mistä voi ostaa makkaraa, kahvia ja limua ym!
Viimeisimmät kommentit